Sa asud: Esileht

Prindi

Valgamaa pärimuspeo Eesti Pulm pruutpaar on valitud

17.04.2017

Valgamaa pärimuspeo Eesti Pulm pruutpaar on valitud

Valga Muuseum annab kõigile huvilistele teada, et 20. augustil toimuva suurürituse Eesti Pulm jaoks on pruutpaar valitud. Avalikku pulma, mis tugineb 19. sajandi Eesti pulmatraditsioonidele, kandideeris kokku 17 paari.

Pruutpaariks oli võimalik kandideerida Valga Muuseumi kodulehel nädala jooksul. „Meil on hea meel selle üle, et registreerijaid oli üle Eesti. See näitab, et noored soovivad abielluda vanade pulmatraditsioonide kohaselt," rääkis Marju Rebane „Samas aga ei olnud valiku tegemine lihtne ja kaasa aitas 15-liikmeline meeskond. Teise vooru pääsenud kaheksal paaril tuli osaleda vestlusel ning sealt edasi kolmandas voorus kolme viimase paari ülesandeks sai kirjutada kosjakirjeldus 19. sajandi näitel," lisas Marju Rebane.

Ühtlaselt tugeva tasemega paaridest osutusid Eesti Pulma valituks Nele Ruul ja Janno Harak. Endi tutvustuseks rääkis Nele: „Meid seob peale suure armastuse ka huvi looduse ja maalähedase elustiili vastu. Oleme maausku ja meid paeluvad vanade eestlaste tarkused ja kombed. Otsime võimalust minna koos maale elama, et ajada ka oma juured maasse. Praegu toimetame minu kadunud vanaisa talukohas Emajõe ääres Palupõhjas. Valga muuseumi üritus Eesti Pulm on kirjelduste põhjal täpselt see, mida meie soovime, oleme väga elevil."

Valgamaa pärimuskultuuri pidu Eesti Pulm saab toimuma 20. augustil, kuid ettevalmistused juba käivad. Kosjad plaanime läbi viia mais, noorkuu ajal. Lisainfo peo, pruutpaari ja pulma kohta aadressil pulm.valgamuuseum.ee.

Merili Madissoo, projektijuht (merili@valgamuuseum.ee, +732 766 8864)
Marju Rebane, programmijuht (marju@valgamuuseum.ee, +732 766 8861)

 

Gallup

Kuhu satute vabal ajal oma kodulinnas kõige sagedamini?